Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Tarasy drewniane Modrzew Syberyjski

Tarasy drewniane Modrzew Syberyjski

Modrzew Syberyjski jest jednym z najpopularniejszych gatunków stosowanych na tarasy drewniane w naszym kraju. Ogromne zainteresowanie związane jest z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Jest on zdecydowanie tańszy od gatunków egzotycznych, czy kompozytów, a zaliczany jest do 2-3 klasy trwałości. Oznacza to, że przy właściwym położeniu drewniany taras może służyć przez ponad 15 lat.

Swoją trwałość zawdzięcza on dorastaniu w trudnych warunkach atmosferycznych oraz sękom żywicznym. Posiada on średnią twardość i stosunkowo wysoką absorpcję wody, dzięki temu można go zaolejować na prawie każdy kolor, co widać na zdjęciu drewniany taras modrzew syberyjski bloczki. Przedstawiony na zdjęciu taras zabarwiony został na kolor palisander.

Dzięki swojej niskiej cenie inwestorzy bardzo często decydują się na użycie go jako deskę elewacyjną, co obrazuje grafika taras i elewacja drewniana poznań. Na zdjęciu poza deską elewacyjną znajduje się również drewniany taras z tego samego gatunku pokryty olejem Koralan w kolorze bangkirai. Taras w takiej formie, czyli samonośny na gruncie charakteryzuje się zdecydowanie dłuższą trwałością, niż taras z tego samego gatunku, ale na płycie żelbetowej.

Modrzew Syberyjski dostępny w ofercie naszej firmy jest dwustronnie ryflowany, a zastosowanie drobnego bądź grubego ryflowania zależy tylko i wyłącznie od życzenia klienta. Grafika poniżej: Tarasy drewniane Modrzew Syberyjski Trzciel ilustruje wygląd tarasu samonośnego na gruncie, opartego na kotwach betonowanych w gruncie oraz na słupkach 9x9 cm z robinii akacjowej.