Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Tarasy drewniane Cumaru

Tarasy drewniane Cumaru

Południowoafrykańskie drewno Cumaru stosunkowo niedawno pojawiło się w Polsce. Według naszej firmy jest to najlepszy gatunek na tarasy drewniane. Wiąże się to z jego najwyższą klasą trwałości, bardzo wysoką gęstością i pięknym rysunkiem, co w szczególności prezentuje gładka deska tarasowa Cumaru. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie jednostronnie ryflowane deski z tego gatunku, a ze względu na piękne usłojenie zachęcamy klientów do wybrania strony gładkiej na powierzchnię tarasu. Rozwiązanie to staje się ostatnio bardzo popularne.Układanie tarasu ryflowaną stroną na powierzchni również ma swoich zwolenników, co przedstawia zdjęcie Tarasy drewniane Cumaru- Warszawa Ursus.

Wysoka gęstość podobnie jak w przypadku gatunku Bangkirai związana jest z niską nasiąkliwością. Jednakże, Cumaru ma gęstość jeszcze większą niż Bangkirai, dlatego olejowaniu tego gatunku poświęcić należy szczególną uwagę, nawet 3 razy do roku. Oczywiście, po dwóch latach tak częste krycie nie będzie konieczne, jednakże aby mieć pewność kiedy zabezpieczyć taras warto przeprowadzić test z wodą.

Cumaru jest nieznacznie droższe niż Bangkirai, dlatego przez wylaniem wylewki pod taras zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą, ponieważ zaproponujemy kontstrukcję tarasu samonośnego na gruncie, która jest zdecydowanie tańsza. Przykładem takiego tarasu jest grafika deska tarasowa cumaru Puszczykowo Poznań.