Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Taras Garapa- Potraktowanie olejem bezbarwnym

do jakiej galerii: 
fffoto: 


Taras drewniany z drewna egzotycznego Garapa.

Podstawą tarasu był murek oporowy z bloczków betonowych M6. W środku znajdowała się 10 cm warstwa przepuszczalnego gruntu- żwir. Warstwa ta została przykryta następnie geowłókniną, która chroni taras przed przerastaniem chwastów. W połowie długości tarasu ułożona została kolejna linia bloczków betonowych służąca jako punkt podparcia pod kontr-legary z tarcicy z Modrzewia Syberyjskiego 50 x 150 mm. Tarcica ta oprócz podniesienia tarasu do założonej wysokości tworzy dodatkową wolną przestrzeń, tworząc lepszą cyrkulację powietrza. Punktowo, przy każdym podparciu zastosowane zostały podkładki gumowe z granulatu EPDM chroniące taras przed absorpcją wilgoci.

Do kontr-legarów z Modrzewia Syberyjskiego zostały przykręcone poprzecznie legary 43 x 68 mm z Robinii- 1. klasa trwałości. Legary są zbliżonej gęstości, co zastosowana deska tarasowa, dzięki czemu deski tarasowe w przyszłości nie wykręcą się. Deska tarasowa 21 x 145mm z drewna egzotycznego Garapa montowana była poprzecznie do legarów rozstawionych co 40 cm. Deski mocowane były za pomocą specjalnych wkrętów do tarasu Re-Schraub. Otwory pod wkręty były uprzednio nawiercane i frezowane za pomocą wiertła z frezem i ogranicznikiem wysokości. Dzięki nawiercaniu twarde drewno nie pękało, a dzięki ogranicznikowi wysokości każdy otwór był jednakowej głębokości.

Miejsca, w których mimo zastosowania frezu pojawiły się drzazgi zostały ręcznie przeszlifowane, a następnie zastosowany został olej do tarasu firmy Koralan. Olej w kolorze bezbarwnym UV natur, chroni deskę przed patynowaniem (szarzeniem). Olej nakładany był dwukrotnie.