Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Pielęgnacja tarasu

         

          Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sposobami pielęgnacji i użytkowania tarasów drewnianych, które sprawią, że taras zachowa swoje właściwości przez lata, a jego użytkowanie dostarczać będzie tyle samo radości, co kilka tygodni po jego zbudowaniu.

 

Olejowanie tarasu

 

Użytkowanie tarasu

 

Pielęgnacja i odświeżanie tarasu

 

          Po położeniu deski tarasowej zalecamy pokrycie powierzchni tarasu jednym z olejów z oferty TDM. Ułożenie rysunku słojów, kolor drewna oraz jego naturalnie świeży wygląd i zapach ma zapewnić Państwu komfort użytkowania oraz osobistą satysfakcję z poczynionej inwestycji. Zastosowanie oleju, pozwoli wydobyć naturalną barwę drewna i zwiększy dodatkowo trwałość desek tarasowych, których funkcjonalność i naturalne piękno będziemy doświadczać latami.
          Taras drewniany powinien być regularnie pielęgnowany olejem do drewna. Cykliczne wcieranie oleju zapewni i zwiększy jednocześnie żywotność Państwa tarasu.
          Szarzenia drewna używając oleju do jego pielęgnacji na pewno się nie zatrzyma. Jednak jego regularne stosowanie może ten proces znacząco opóźnić. Patynowanie jest naturalnym procesem, któremu ulega drewno, fakt ten w wielu przypadkach jest wręcz zamierzony i oczekiwany przez projektantów i architektów, jest to niewątpliwa, szczególnie urokliwa zaleta drewna egzotycznego, która absolutnie nie zmniejsza jego klasy twardości i trwałości. Szarzenie drewna musi, więc zostać zaakceptowane, jako proces całkowicie naturalny dla desek tarasowych znajdujących się na zewnątrz pod wpływem różnych warunków atmosferycznych .