Montaż

Prosty montaż tarasu - krok po kroku

Montaż deski tarasowej Green-deck jest tak prosty, że umożliwia samodzielną budowę tarasu, obrzeża basenu czy pomostu nawet mało doświadczonemu majsterkowiczowi. Narzędzia potrzebne do montażu tarasu to: przymiar, poziomica, ołówek oraz pilarka elektryczna i wiertarko-wkrętarka.

Krok pierwszy - układanie legarów

Dobrym podłożem pod taras jest posadzka betonowa lub płyty chodnikowe. Zalecany dystans pomiędzy legarami Green-deck wynosi 25 mm. Przy montażu legarów do podłoża należy zastosować uchwyt montażowy(Fot.1) W miejscach, w których stykają się czoła dwóch legarów powinny one zachodzić na siebie na 10 cm.(Fot.2)

Krok drugi - montaż desek tarasowych

Deskę tarasową należy montować prostopadle do legarów. Istotne jest, aby nie wystawały one więcej niż 50 mm poza ich konstrukcję. (Fot.3) Zalecany odstęp pomiędzy równolegle leżącymi deskami, zachowany dzięki zamontowanym metalowym klipom to 5 mm i 9 mm dla klipów z tworzywa. (Fot.4) Klipy należy przymocować do legarów w miejscach, w których legar podtrzymuje deskę tarasową. W miejscach, w których stykają się czoła desek, poza zachowaniem 9 mm odstępu, należy dodatkowo na bokach desek zamontować klipy. (Fot.5)

Krok trzeci - wykończenie

Dla zwiększenia atrakcyjności optycznej tarasu należy przykryć czoła desek kątownikiem maskującym o wymiarach 40 x 40 mm. (Fot.6)

W ten prosty sposób z desek kompozytowych wpc Green-deck budować można drewniane tarasy zarówno na wylewce betonowej jak i konstrukcji drewnianej.