Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Modrzew syberyjski

Występowanie Modrzewia SyberyjskiegoModrzew Syberyjski (Larix sibirica), gatunek występujący weuropejskiej, północno wschodniej części Rosji, aż po część azjatycką, można go spotkać również w Chinach i Mongolii.

·Klasa trwałości: 2-3

·Gęstość: 460-725 kg/m3 (wilgotność 12%)

·Wygląd: Modrzew posiada kolory od złocisto-miodowego po brunatno-czerwony. Charakterystyczne dla modrzewia gęste usłojenie oraz układ sęków tworzą dekoracyjny rysunek.

·Właściwości: Występuje w warunkach krótkiego, zimnego lata i ostrej zimy co powoduje dużą wytrzymałość i trwałość drewna. Wytrzymałość mechaniczna jest zbliżona do drzew liściastych oraz gatunków egzotycznych.

·Obróbka: gatunek bardzo łatwo poddaje się obróbce, dobrze się w nim wierci a cięcie nie wymaga specjalnej piły.

·Zalety: Deska tego gatunku wykazuje dużą odporność na grzyby i owady. Przy kontakcie z ziemią żywotność deski wynosi od 5 do 15 lat, natomiast przy odpowiednim montażu i pielęgnacji aż do 50 lat.

Deska w wyniku działania warunków atmosferycznych, padania promieni słonecznych oraz osiadania pyłów zmienia kolor na srebrzysto-szary. Zalecane jest olejowanie tarasu w celu uwydatnienia jego struktury i zachowania naturalnej barwy. Czytaj więcej o tarasach drewnianych z Modrzewia Syberyjskiego.

Wymiary desek:

Deska tarasowa - 27x142 mm

Łata konstrukcyjna (legar) - 43x 68 mm

Ryflowanie: