Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Modrzew Syberyjski budowa na gruncie

fffoto: 

Gdy brak jest płyty żelbetowej potocznie zwanej wylewką betonową, na której położony zostałby taras należy zbudować taras samonośny na gruncie. Bardzo często zdarza się, że taras samonośny na gruncie znajdować będzie się na miejscu rosnącej trawy. Ziemia na której rośnie trawa pod naporem ciężaru osiądzie z czasem, zatem nie jest to stabilne podłoże pod bloczki betonowe.
W miejscach gdzie znajdowały się będą bloczki betonowe należy wykopać więc dziury. Ich głębokość zależy od warstwy nawiezionego gruntu i aby móc położyć bloczki należy dokopać się do piasku lub żwiru. Podłoże pod bloczki musi być przecież stabilne, w przeciwnym razie z biegiem czasu taras się zapadnie. Piasek łatwo przecież przepuszcza wodę i przez to nie zmienia swojego poziomu.
Bloczki betonowe, które będą przecież fundamentami naszego tarasu muszą zostać podsypane odpowiednią warstwą chudego betonu. Wiąże się to z faktem iż beton zwiąże bloczki ze soba oraz z gruntem, przez co pod wpływem użytkowania tarasu nie będą się one przesuwać ani zmieniać swojego poziomu.
Na tym etapie butowy tarasu warto pomyśleć o zastosowaniu geowłókniny. Wiadomo przecież, że chwasty potrafią rosnąć niemal na każdej glebie. Położenie geowłókniny zakryje piasek, przez co nie będą na niego padać promienie słoneczne. Promienie słońca niezbędne są do procesu fotosyntezy, który sprawia, że chwasty moga rosnąć. Nie chcemy przecież, aby w szczelinach międzydeskowych naszego tarasu zaczeły po jakimś czasie wystawać źdźbła trawy.

katalog www