Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Massaranduba

Występowanie Massaranduby

Massaranduba (Manilkara bidentata) jest drewnem liściastym występującym w Ameryce Południowej m.in. na terenach Brazylii, Wenezueli, Kolumbii oraz Peru. Jest to stosunkowo duży gatunek drewna osiągający wysokość od 40 do 50 m, natomiast średnica pnia dochodzi do 120 cm.

·Klasa trwałości: 1

·Gęstość: 950-1100 kg/m3 (wilgotność 12%)

·Wygląd: deski tarasowe są od bordowego przez bordowo- czerwony po brązowy kolor.

·Właściwości: drewno to jest niezwykle trwałe, twarde a do tego odporne na warunki atmosferyczne. Massaranduba, podobnie jak każda inna deska tarasowa  egzotyczna i krajowa w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych patynuje i przybiera srebrzysto- szary kolor.

·Obróbka: ze względu na dużą twardość i gęstość, Massaranduba przed wkręceniem śrub powinna zostać nawiercona.

·Zalety: na powierzchni tarasu podczas eksploatacji nie powstają przebarwienia. Tarasy zbudowane z tego gatunku drewna często są olejowane, choć ze względu na swoją wyjątkową trwałość niekiedy nie stosuje się dodatkowego zabezpieczenia powierzchni. Dostępna w naszej ofercie Massaranduba jest suszona technicznie KD w najwyższej klasie jakościowej premium.

W celu zapobieżenia utraty naturalnej barwy zalecamy olejowanie drewna tarasowego. Tak zakonserwowany taras, nie tylko będzie odporny na patynowanie, ale i również będzie się go łatwo czyścić poprzez szczotkowanie.

Wymiary desek:

Deska tarasowa- 21x145 mm

Ryflowanie: