Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Fundamenty punktowe Bangkirai

fffoto: 

Fundamenty punktowe tarasu samonośnego na gruncie

  • Zdjęcie przedstawia początek drugiego etapu prac przy tarasie drewnianym z drewna egzotycznego Bangkirai. Etap ten jest zarazem efektem końcowym pierwszego etapu prac, podczas którego kotwy, a w zasadzie wsporniki słupa, zostały zabetonowane w gruncie. Otwory 20 x 20 cm w których znajdują się kotwy są głębokie na ok. 80 cm.
  • Do otworów wlany został następnie beton, a po około 1-2h osadzono w nich kotwy metalowe ocynkowane. Kotwy zostały następnie wypoziomowane oraz wykonano na nich spadek w kierunku układania deski tarasowej. Po około 2 tygodniach nasza firma rozpoczęła II etap prac. Po tym okresie beton związał już na tyle mocno, że prace mogą być kontynuowane
  • Taras samonośny na gruncie oparty na kotwach betonowanych w gruncie posiada wiele zalet. Rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej stabilne od bloczków betonowych, ponieważ beton znajduje się na poziomie przemarzania gruntu. Dodatkową zaletą jest trwałość tarasu. Drewniany taras samonośny na gruncie ma idealną cyrkulację powietrza, dzięki temu po deszczu szybciej schnie, a co za tym idzie opóźniony jest rozwój grzybów, które tak bardzo lubią wilgoć. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim cena, która jest prawie dwa razy niższa niż w przypadku wylewki betonowej.