Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Garapa

Występowanie GarapyGarapa (Apuleia leiocarpa) to egzotyczne drewno liściaste występujące w lasach Amazonii, Południowej Brazylii i wybrzeża Oceanu Atlantyckiego.

·Klasa trwałości: 1-2

·Gęstość: 790-900 kg/m3 (wilgotność 12%)

·Wygląd: kolory drewna to od żółtego beżu po żółto-brązowy, czasami przechodzące w pomarańcz oraz lekki brąz.

·Właściwości: gatunek ten charakteryzuje się dużą twardością oraz stabilnością, równocześnie jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, gnicie czy owady. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest możliwość występowania ciemnych plamek nie wpływających jednak na jakość drewna.

·Obróbka: deski tarasowe tego gatunku powinny zostać dostarczone na miejsce montażu kilka dni przed planowanym rozpoczęciem prac, aby zaaklimatyzowały się do temperatury i wilgoci. Ze względu na wysoką gęstość oraz właściwości alkaliczne nie każdy olej jest wchłaniany przez deski.

·Zalety: drewno idealne do stosowania na zewnątrz ze względu na trwałość i gęstość, porównywalne pod tym względem do Ipe, choć jest tańsze. Naturalnie odporne na zarysowania przez co ryflowana powierzchnia deski tarasowej nie zostanie zniszczona przez lata.

W wyniku działania warunków atmosferycznych, padania promieni słonecznych oraz osiadania pyłów drewno przybiera kolor srebrzysto-szary. W celu zapobieżenia utraty naturalnego koloru zaleca się olejowanie drewna tarasowego. Tak zakonserwowany taras, nie tylko będzie odporny na patynowanie, ale i również będzie się go łatwo czyścić poprzez szczotkowanie.

Wymiary desek:

Deska tarasowa - 21x145 mm

Ryflowanie:

                 GÓRA                                                                       DÓŁ