Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Daglezja

Daglezja zielona (Pseudotsuga menziesii, jedlica zielona) to gatunek pochodzący z Ameryki Północnej, introdukowany w Europie w XVIII w., a w Polsce w XIX w. Drzewo długowiecznie, żyjące nawet do 1000 lat. i zaliczane do najwyższych na świecie, osiągające wysokość do 100m.

·Klasa trwałości: 3-4

·Gęstość: 350-750 kg/m3 (wilgotność 12-15%, żródło: Instytut Technologii Drewna)

·Wygląd: kolory deski to od żółto-białego po czerwono-brązowy.

·Właściwości: jest to jeden z najmocniejszych gatunków iglastych. Drewno jest twarde, średniokurczliwe, dość kwasoodporne. Zależnie od szybkości wzrostu może mieć różną szerokość przyrostów rocznych.

·Obróbka: dobra obróbka przy piłowaniu, struganiu, nawiercaniu, frezowaniu, szlifowaniu, łupaniu, łączeniu na wkręty i śruby.

·Zalety: deska tego gatunku wykazuje dużą odporność na grzyby i owady. Daglezja nie patynuje, jedynie w wyniku działania promieni słonecznych ciemnieje, aby uzyskać czerwono-brunatną barwę.

W celu zapewnienia atrakcyjnego wyglądu oraz ochrony przed działaniem warunków pogodowych, grzybów czy szkodników zaleca się olejowanie tego drewna. Deska ta, jest najczęściej stosowanym materiałem wykończenia tarasu w krajach Europy zachodniej, ze względu na atrakcyjność cenową w porównaniu do drewna egzotycznego.

Wymiary desek:

Deska tarasowa - 25 x 142 mm

Ryflowanie: