Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Drewno Cumaru

Występowanie Cumaru Cumaru (Dipteryx odorata) zwane również brazylijskim teakiem, drewno egzotyczne pochodzące z wilgotnych lasów dorzecza Amazonki.

·Klasa trwałości: 1

·Gęstość: 1050-1100 kg/m3 (wilgotność 12%)

·Wygląd: w kolorach od żółto-brązowego, przez czerwonawo- brązowy, po intensywny brąz. Uroku dodaje mu nieregularny, falisty przebieg słojów,

·Właściwości: zalicza się do 1. klasy trwałości, odporne na insekty oraz gnicie. Posiada wysoką, naturalną odporność na absorpcję wilgoci, przez co jest stabilne w wymiarze i nie wykręca się. Bardzo twarde drewno, jego twardość jest wyższa o 160% niż rodzimego Dębu,

·Obróbka: ze względu na wysoką gęstość bardzo szybko tępi piłę, przed przykręceniem do legarów należy je wcześniej nawiercać i frezować. Ze względu na niską absorpcję wody, mało podatne na wchłanianie oleju, przez co zalecane jest przynajmniej dwukrotne krycie olejem.

·Zalety: ze względu na trwałość z powodzeniem może być stosowane jako drewno konstrukcyjne i tarasowe, w miejscach bezpośrednio wystawionych na działanie czynników atmosferycznych. Różnorodna kolorystyka sprawia, że poza deskami tarasowymi, często wykonuje się z niego meble łazienkowe, pianina, szafki, czy nawet kajaki. Więcej informacji na temat tarasów drewnianych Cumaru oraz w artykule "Twarde jak Cumaru".

Wymiary desek:

Deska tarasowa- 21x145 mm

Ryflowanie:

ryflowanie deski tarasowej cumaru