Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Bangkirai

Występowanie bangkiraiBangkirai (Shorea laevis) to drewno liściaste występujące na terenach południowej, południowo- wschodniej i wschodniej Azji, a zatem na terytorium Indonezji i Malezji.

·Klasa trwałości: 2

·Gęstość: 850-1050 kg/m3 (wilgotność 12%)

·Wygląd: drewno posiada kolory od jasno do ciemnobrązowego, czasami przybiera odcień brązowo-żółty.

·Właściwości: gatunek o wysokiej odporności na starzenie, działanie warunków atmosferycznych, gnicie i ataki pasożytów. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest występowanie niewielkich otworów po owadach (1-1,5mm). Nie wpływają jednak one na jakość drewna, gdyż owady bytują wyłącznie w drzewie rosnącym.

·Obróbka: drewno łatwe w obróbce, zaleca się stoswanie wkrętów ze stali nierdzewnej, gdyż gatunek ten wchodzi w reakcję ze stalą, przez co na jego powierzchni powstawać mogą przebarwienia.

·Zalety: ze względu na środowisko występowania drewno to posiada wysokie parametry mechaniczne, jest odporne na ścieranie się oraz na uderzenia.

Pod wpływem warunków atmosferycznych, działania promieni słonecznych, oraz zanieczyszczeń drewno z czasem przybiera kolor srebrzysto-szary. Dla zachowania jego naturalnej barwy zaleca się olejowanie drewna tarasowego. Więcej o drewnianych tarasach Bangkirai.

Wymiary desek:

Deska tarasowa - 25x145 mm

Łata konstrukcyjna (legar) - 45x 70 mm

Ryflowanie:

                 GÓRA                                                                       DÓŁ