Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Drewniane tarasy Bangkirai

Drewniane tarasy Bangkirai

Drewno egzotyczne Bangkirai jest jednym z najbardziej popularnych gatunków na deski tarasowe w naszym kraju. Wiąże się to z jego klasą trwałości, stabilnością wymiarową i atrakcyjną ceną. Gatunek ten jest stosunkowo łatwy w obróbce i doskonale nadaje się do wykonania tarasu drewnianego po łuku co obrazuje zdjęcie: Taras po okręgu Bangkirai Poznań.

Stabilność wymiarowa sprawia, że jest to gatunek idealny na Taras drewniany wokół basenu Bangkirai. Gatunek ten zawiera w sobie związki, które w połączeniu z rdzą tworzą czarne przebarwienia, które trudno jest usunąć, dlatego istotnym jest, aby elementy stalowe znajdujące się na tarasie miały pod sobą podkładkę. Ze względu na dużą twardość deski tarasowe Bangkirai przed przykręceniem należy nawiercić, dzięki temu uniknie się ich pękania.

Wysoka twardość związana jest ze stosunkowo niską nasiąkliwością, dlatego gatunek ten dosyć ciężko jest "przyciemnić". W związku z tym najciemniejszym kolorem oleju Koralan, który polecamy jest bangkirai. Obrazuje to zdjęcie: Bangkirai deska tarasowa Chotomów Warszawa. Deskę tarasową z tego gatunku przez pierwsze dwa lata należy dwukrotnie w roku kryć olejem, w późniejszym czasie jedno dwukrotne krycie w zupełności wystarcza.